twój koszyk

Hurtownia Pasz

Serdecznie witamy Państwa w naszej Hurtowni Pasz dla zwierząt gospodarskich, połączonej z Hodowlą Szynszyli

Jesteśmy fermą, założoną w 1991 roku. Od samego początku zajmujemy się produktami z naturalnych składników, przeznaczonymi do żywienia zwierząt . W oparciu o nasze doświadczenia otworzyliśmy  hurtownię z produktami dla wszystkich zwierząt gospodarskich. Nasz zakład mieści się w Myślenicach przy ulicy Drogowców 8 ( naprzeciwko przychodni Telafoniki- Certus) TEL +48 509272071 lub 12 3720120                                                                                                                                                                    Logo BiofarmLogo De heusLogo Martex

Pasze

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, jako autoryzowany dystrybutor firmy De Heus, Biofarm, Martex, HL  Hamburger proponujemy całą gamę produktów tych firm a także komponenty i dodatki do produkcji pasz.

Pasze dla drobiu przyzagrodowego:

Seria NATURA I TRADYCJA to linia żywieniowa, w skład której wchodzą pasze sypkie o jednorodnej strukturze. Charakteryzuje je unikalny kompleks ziołowy. Produkty z tej serii pozytywnie wpływają na wzrost i produkcyjność zwierząt. Wspomagają ich system immunologiczny, przez co wzmacniają zdrowotność. Pasze dostępne w workach 25 kg oraz 10 kg (Nioska ochów 1, Nioska kruszonka, Brojler 1, Drób wodny 1)

 1. Nioska (od 21 tygodnia)- unikalna technologia wytwarzania zastosowana dla paszy, sprawia, że nie rozwarstwiają się, są jednorodne a ptaki doskonale je podbierają.
 2. Brojler– to mieszanki paszowe dostosowane do właściwego, harmonijnego tuczu brojlerów. Struktura paszy sprawia, że cząstki są dobrze widoczne dla ptaków i dzięki temu dobrze pobierane. Mieszanki te wspierają zdrowotność jelit i zapewniają optymalny pasaż treści przez przewód pokarmowy. Naturalne komponenty użyte do produkcji pasz sprawiają, że mięso ma doskonałe walory kulinarne.  a)Starter (od 0 do 3 tygodni)                                                                                      b)Grower (od 4 tygodnia do końca tuczu)

 

Seria ZIELONA ZAGRODA to specjalnie dobrane surowce, odpowiednia receptura oraz właściwa struktura sprawiają, że ptaki chętnie pobierają pasze. Dzięki ładnemu wybarwieniu (podstawę tych mieszanek stanowi poekstrakcyjna śruta sojowa oraz kukurydza), a także zbożowemu aromatowi, walory smakowe mięsa i jaj są nieocenione.

 1. Odchów
 2. a)Starter ( od 0-9 tygodnia) występuje w formie kruszonej, która jest łatwo pobierana przez ptaki. Zapewnia właściwy rozwój organów wewnętrznych młodej kury oraz budowę mocnego kośćca.
 3. b)Grower ( od 10 do 20 tygodnia) występuje w formie granulowanej, przygotowuje młode kury do właściwej produkcji nieśnej.
 4. Nioska (od 21 tygodnia) to mieszanka produkcyjna, która występuje w dwóch formach- kruszonki i granulatu. Pasza w swym składzie posiada wysoki udział kukurydzy, bogatej w luteinę- naturalny barwnik, zapewniając optymalne wybarwienie i smak jajka oraz mocną skorupę. Jako źródło białka użyta jest śruta sojowa, a kreda paszowa o właściwej strukturze zapewnia dobrą twardość skorupki jaj.
 5. Brojler– w mieszankach zastosowany jest kokcydiostatyk Salinomycyna (karencja 0 dni) umożliwiający skarmianie do ostatniego dnia tuczu.
 6. a)Starter (od 0-3 tygodnia życia) ma postać kruszonki, jej pobieranie przez ptaki w pierwszych dniach życia jest optymalne i zapewnia właściwy rozwój organów i narządów wewnętrznych.              b)Grower/Finiszer (od 4 tygodnia do końca tuczu) to mieszanka w postaci granulatu, której celem są wysokie przyrosty masy ciała, przy zachowaniu właściwej zdrowotności ptaków.
 7. Indyk
 8. a)Starter (0- 4 tygodnia życia)- pasza kruszona
 9. b)Grower (od 4 do 12 tygodnia życia)- pasza granulowana, jej celem jest optymalne zbudowanie szkieletu.
 10. c)Finiszer ( od 12 tygodnia do końca)- pasza granulowana, charakteryzująca się właściwym bilansem białkowo-energetycznym, zapewniającym wysokie przyrosty masy ciała.

Zarówno mieszanka starter jak i grower posiadają w swoim składzie kokcydiostatyk, który umożliwia optymalną kontrolę kokcydiozy.

 1. Kaczka Gęś– pasza oparta jest na profilu białka idealnego i zawiera energię, pochodzącą z bardzo dobrego źródła tłuszczu. Umożliwia to wyprodukowanie kaczek nieotłuszczonych, ale z optymalną ilością tłuszczu sadełkowego, który stanowi o walorach estetycznych mięsa kaczego.

Seria AWANS to profesjonalna linia żywienia drobiu stworzona z myślą o hodowcach, dla których przydomowa hodowla to coś więcej niż produkcja na własne potrzeby. To również biznes. Linia ta poza smakowitością wyrobów i zdrowotnością ptaków gwarantuje również rentowność produkcji.

 1. Nioska (od 18 tygodnia do końca) mieszanka stworzona dla osiągnięcia wysokiego procenta nieśności, dużych jajek i właściwie wybarwionych żółtek. Stosując mieszanki z linii Awans można oczekiwać nieśności na poziomie 90%, która będzie utrzymywała się przez długi czas.
 2. Nioska koncentrat (od 20 tygodnia)- polecane dla klientów posiadających zboża, które chcieliby wykorzystać w odchowie niosek. Dostępne są dwa rodzaje koncentratów 25% zawierające 21,7% i 38% białka.
 3. Brojler koncentrat (od 4 tygodnia do końca tuczu) jest to 35% koncentrat przeznaczony dla klientów, dysponujących duża ilości zbóż, które chcieliby wykorzystać w tuczu brojlera. Aby otrzymać mieszankę pełnoporcjową należy dodać kukurydzę i pszenicę w udziale 50/50. W koncentracie zastosowano kokcydiostatyk Monteban (karencja 0 dni) umożliwiający skarmianie do ostatniego dnia tuczu.
 4. Przepiórka

Pasze dla bydła

Cielęta od urodzenia do 5 miesięcy

a)Preparaty mlekozastępcze- odpój cieląt tymi preparatami jest bardziej ekonomiczny niż odpój mlekiem krowy, ze względu na krótszy okres pojenia i wcześniejsze rozpoczęcie pobrania paszy i siana. BestMilk to jedyne preparaty mlekozastępcze dla cieląt z formułą LactiProtect( hamuje rozwój niekorzystnej mikroflory przewodu pokarmowego cieląt, przez co wzmacnia się bariera ochronna organizmu i ograniczają się biegunki).

 1. Krowy mleczne      
 2. a) Krowimix 18 Basic- ekonomiczna pasza przeznaczona dla krów mlecznych żywionych dobrej jakości kiszonkami. Poprawia fermentację w żwaczu. Zawiera 18% białka.                                                b) Krowimix 20 Green- pasza treściwa dla krów żywionych głównie kiszonką z kukurydzy. Zawiera 20% białka. Doskonale wspomaga pracę żwacza.
 3. c) Rukor 36- korektor białkowy zawierający 36% białka. Wzbogacony jest w kompleks buforujący, zawierający algi morskie oraz preparat wiążący mykotoksyny pochodzące z kiszonek.
 4. Opasy- Program MasterBull    koncentrat białkowy dla bydła opasowego. Służy do przygotowania paszy treściwej przy użyciu komponentów dostępnych w gospodarstwie. Zawiera 36% białka.                                                                                                                                                                    Pasze dla trzody chlewnej 25 kg 5%

Prosięta od 3 tygodni. Koncentrat, pozwalający na osiąganie wysokiej masy ciała i zdrowych prosiąt, a w późniejszym czasie wpływa również na ich mięsność.

Pasze dla królików

 1. Rabbit Progress Max- pełnoporcjowa mieszanka paszowa dla młodych królików z dodatkiem kokcydiostatyku zapobiegającego występowaniu kokcydiozy.
 2. Rabbit Progress Finish- pełnoporcjowa mieszanka paszowa dla starszych królików do tuczu.
 3. Rabbit Lacto Extra- pełnoporcjowa mieszanka dla matek karmiących, którą mogą pobierać także młode króliki.