twój koszyk

O Fermie

SzynszylaWitamy na stronie internetowej ZARODOWEJ FERMY SZYNSZYLI „Raba”,która położona jest w Myślenicach koło Krakowa.

Ferma „Raba” jest jedną z największych i najnowocześniejszych ferm w Polsce, która oferuje kompleksowe zaopatrzenie hodowli szynszyli, szeroką pomoc i współpracę z hodowcami. Ferma została założona w 1991 roku, w oparciu o szynszyle i technologię chowu, które zostały zakupione w renomowanej fermie w Niemczech. Ponad to posiadamy zakupione linie z Kanady, Danii i Finlandii. Nasze zwierzęta od 15 lat są pod oceną i nadzorem sędziów Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie, a hodowla nasza posiada status Fermy Zarodowej nadany w 1996 roku i obejmujący szynszyle standard i czarne aksamitne o numerze identyfikacyjnym K – 002 oraz szynszyle beżowe posiadające numer K – 022.

Obecnie na fermie jest prawie 600 samic i 100 samców stada podstawowego odmiany standard i czarne aksamitne oraz około 80 sztuk szynszyli beżowych, białych Wilsona, mozaikowych, fioletowych, ebony i szafirowych. Liczba wszystkich zwierząt licząc stado podstawowe i młodzież wynosi od 1500 do 2000 sztuk. Nasze zwierzęta zdobywały tytuły czempionów na Krajowych Wystawach Zwierząt w Warszawie i tytuły czempionów i Złote Medale na Krajowych Wystawach Zwierząt w Poznaniu oraz na wystawach regionalnych. Największymi naszymi sukcesami są tytuły czempionów międzynarodowych zdobyte na wystawach w Brnie, Pradze i Nitrze.

IMG_0215 IMG_0216

Ferma – baza dydaktyczna

zarzad-01

Ferma „RABA” jest bazą dydaktyczną dla polskich wyższych uczelni rolniczych. W oparciu o nasze zwierzęta zostało napisanych 4 prace doktorskie i 46 prac magisterskich.

Perspektywy hodowli tych szynszyli przedstawiają się bardzo pomyślnie. W Polsce mamy bardzo dobry materiał zarodowy, jest szerokie zaplecze do produkcji paszy i wyposażenia ferm.

ZespółU.RKZHSindeks1