twój koszyk

Skup skór

Szynszyle mają najdelikatniejsze i najpiękniejsze futro. O jego wartości decyduje dosyć mocna skóra, bardzo gęsta okrywa włosowa, lekkość, sprężystość i niezwykłe właściwości termiczne.

 

W wieku 5-6 miesięcy dokonując selekcji; dzielimy zwierzęta przeznaczając je do dalszego chowu lub na skóry. Te przeznaczone do uboju uzyskują dojrzałość futra i pożądaną wielkość w wieku 8 – 12 miesięcy. Przez cały ten okres szynszyle częściej kąpiemy nawet codziennie w czystym pyle, a w siódmym miesiącu czeszemy je specjalnym grzebieniem, by usunąć martwe włosy i ewentualne spilśnienia. Na ubój przeznaczamy szynszyle duże, wyrośnięte, o wyrównanej, lśniącej okrywie włosowej. Przez rozdmuchanie okrywy sprawdzamy dojrzałość okrywy.

Szynszyle ubijamy za pomocą prądu, natomiast skórowanie odbywa się metodą płaską. Najczęściej popełniane błędy przy skórowaniu:

  • pozostawienie mizdry,
  • złe odtłuszczenie skóry,
  • nieprawidłowe uformowanie skóry,
  • odparzenia
  • występujące rozerwania skóry i odparzenia.

skóry11Skóry surowe, wysuszone przechowujemy w temperaturze od 10 – 16 stopni C. Najpóźniej w ciągu miesiąca przesyłamy je do wyprawy. Skóry z naszej wyprawy są lekkie, elastyczne na całej długości, są bardzo dobrze odtłuszczone, lśniące i puszyste.

Więcej o uboju i skórowaniu – na filmie DVD, możliwość zakupu na fermie „Raba”

Skup szynszyli, skór surowych, skór wyprawionych.

skóryZa gotówkę skupujemy szynszyle z przeznaczeniem na skóry w wieku od 6 – 8 miesięcy. Pieniądze są wypłacane przy sprzedaży. Takie same zasady obowiązują przy zakupie skór surowych. Od 1995 roku prowadzimy skupy skór wyprawionych dla Canchilla Ass. LTD pana Williama i Brenda Poley z Kanady. Firma ta należy do największych przedsiębiorstw w świecie specjalizujących się w obrocie skór z szynszyli.

Przy osobistym udziale Brenta Poleya organizujemy skupy w styczniu marcu, i w październiku. Aby dobrze przygotować skóry do sprzedaży zakupiliśmy technologię wyprawy skór. Nasza garba posiada bardzo dobre rekomendacje wielu renomowanych brokerów, kuśnierzy i hodowców,którzy od lat korzystają z naszych usług.

 

Co hodowca powinien zrobić, by wyprawić i sprzedać u nas skóry:

  • dostarczyć skóry surowe lub wyprawione,
  • oznakować skóry plombami ( można zamówić telefonicznie)
  • wypełnić protokół przyjęcia skór do wyprawy. Jest on dokumentem przy rozliczeniu po sprzedaży. ( jest do pobrania w zakładce ,, Pliki do pobrania” a także na tej stronie)

Jeżeli hodowca nie zakupił wcześniej plomb lub nie posiada protokołu przyjęcia, czynności te wykonamy na fermie.

Każda skóra jest wyceniana indywidualnie przez Brenta Poleya. Po sprzedaży hodowca otrzymuje rachunek z wyszczególnieniem ilości i cen za skóry. Należność po sprzedaży przelewana jest na konto hodowcy..

Skóry wyprawione, lub żywe zwierzęta mogą sprzedawać wyłącznie hodowcy współpracujący z Fermą szynszyli Raba.

 

PLIKI DO POBRANIA

Protokół przyjęcia skór

1